Десять кроків при виборі автоматизатора.

загруженное (7)Коли ми щось вибираємо , то намагаємося поєднати ціну і якість в оптимальному співвідношенні. Це стосується і товарів для особистого споживання , і інструментів для автоматизації .

У процесі прийняття рішення про придбання , наприклад , автомобіля або хлібопічки , ми можемо і не купувати , а , наприклад , запозичити , або навіть прийняти в дар на черговий день народження одна з цих чудес прогресу , а то й зовсім передумати купувати в повне особисте користування , подумавши , що нам простіше доїхати на роботу на таксі , а хліб зручніше купити в гастрономі . У цьому сенсі рішення про автоматизацію бізнесу не можна прийняти наполовину.

Автоматизація бізнесу – це не розкіш і не примха , це засіб підвищення якості бізнесу , спосіб скорочення рутинних завдань , економія часу і ресурсів.

Однак , якщо, наприклад , вибираючи товар особистого споживання , ми можемо купити його « з натхнення » або вдатися до допомоги продавців- консультантів , друзів , Інтернету , то автоматизація бізнесу виявляється досить складним питанням , що ставить у глухий кут і «бувалих » підприємців своєї технічної підгрунтям. Втім , керівник зовсім не зобов’язаний розбиратися особисто у всіх тонкощах цього процесу , його завдання – грамотно делегувати повноваження компетентним «вузьким» фахівцям будь то всередині фірми , або у взаємодії з зовнішніми підрядниками .

1 . Перше , що потрібно усвідомити , чи потрібна вам автоматизація бізнесу ? Якщо список завдань вашого бізнесу невеликий, більшість операцій швидше провести «вручну » , то автоматизація швидше здатна загальмувати процеси , ніж прискорити .

Але раз вже ви звернулися до питання автоматизації , значить , це питання назріло і ваш бізнес включає в себе безліч завдань , що гостро потребують оптимізації та своєчасному відстеження .

2 . І тут виникає друге питання : які сегменти вашого бізнесу потребують спрощення , яке може дати автоматизація ? На цьому етапі не слід розмірковувати поодинці . Варто зібрати думку підлеглих , провести аналіз їх потреб , порадитися з фахівцем з автоматизації , який допоможе звернути увагу на нюанси , підкаже ефективні шляхи вирішення . Фахівця краще запрошувати з компанії , давно працює на ринку і має досвід автоматизації різних видів бізнесу.

3 . Якщо всі ці деталі обговорені, виникає третє питання : яку програму вибрати для автоматизації ?

Тут сумнівів , здається , бути не може. Провідний розробник програм для автоматизації на Україні – це фірма 1С. Найпопулярніша програма , найбільший вибір рішень для специфіки галузей … З 1С знайоме більшість фахівців , а отже , не потрібно буде витрачати ресурси на навчання , втрачаючи при цьому час і гроші.

4 . Наступне питання , яке постає перед бізнесменом : купувати чи ліцензійну програму 1C ?

На жаль , піратство в нашій країні ще процвітає і багато хто до цих пір вважають , що купити «лівий» диск або завантажити з інтернету неліцензійну програму буде простіше і дешевше. Однак тут на перший план виступає питання безпеки бізнесу. Працюючи в неліцензійної програмі , ви не будете отримувати оновлень ( а без них не зможете вести роботу відповідно до чинного законодавства ) . Крім того , ніхто не гарантує , що « крадена » програма буде працювати коректно . Якщо ж у ході перевірки буде виявлено використання програми без ліцензії , це може призвести до великого штрафу , вилученню комп’ютерів з усією інформацією і навіть до кримінальної відповідальності . Тому важливо вибрати відповідального постачальника програми , що має статус партнера 1С у вашому регіоні.

5 . Але і після вибору програми та її постачальника робота ще не закінчена. Купівля програми – це , можна сказати , тільки перший крок. Тепер важливо забезпечити її правильну і стабільну роботу для забезпечення потреб саме вашої організації . Ось тоді й стає актуальним питання технічної підтримки : доопрацювання програми під специфіку вашого бізнесу , допомога в перенесенні даних , навіть у здачі звітності .

При цьому важливо вибрати того , хто буде здійснювати цю підтримку. Самоучки – “лівші” тут не підійдуть , саму кваліфіковану та ефективну допомогу здатні надати тільки фахівці, що мають сертифікат , і закінчили курсы 1с.

6 . Не менш відповідальний момент – оцінити , наскільки фахівець з обраної компанії розбирається в тонкощах роботи саме вашої компанії. Тільки в цьому випадку робота з програмою буде максимально відповідати потребам вашого бізнесу і принесе максимально корисний ефект .

7 . Грає роль і інформаційна підтримка. Оперативна лінія консультації та регулярне оновлення програм – ось «стовпи » , на яких триматиметься актуальна і коректна робота програми .

8 . Ще одне питання: як почати працювати в умовах нової програми «старим » співробітникам ? Можна пустити все на самоплив і чекати , коли колеги звичним «методом тику» освоять особливості програми . А можна заощадити час і ресурси , відправивши підлеглих на навчання . Будуть це ази роботи в новій програмі або вдосконалення професіоналізму – важливо звернутися в надійний і зарекомендував себе центр навчання , що дає реальні знання та практичні поради .

9 . Не останнє місце займає і вдале розташування компанії- автоматизатора . Можливість оцінити успішність і надійність компанії власними очима , можливість вирішити важливі питання при особистому контакті – важливий чинник. Якщо офіс компанії знаходиться в центрі міста , Вам буде легко дістатися до нього з будь-якого району Одеси чи Дніпропетровська . А значить , можна вирішити будь-яке питання особисто!

10 . Нарешті , озирніться на досвід колег. Довіряйте тільки тій фірмі – автоматизаторів , якій довіряють великі компанії та холдинги.

Підводячи підсумок , хочеться сказати , що часто при початковому виборі фірми- автоматизатора , керівнику , недосвідченому в питаннях автоматизації , не так просто уникнути помилки. Всі ми люди і помилятися нам властиво , тому, якщо Ви вже вибрали для себе партнера по автоматизації і почали з ним роботу , але не задоволені якістю наданих послуг і Ваш бізнес від цього страждає , то найважливіше і мудре – вчасно усвідомити всю ситуацію і звернутися за компетентної допомогою. Найбільша кількість впроваджених рішень та разнотраслевая спрямованість клієнтів , які співпрацюють з тією чи іншою компанією- автоматизаторів , забезпечує більше шансів ( ймовірність 99 %) , що аналогічні Вашим питання автоматизації ця компанія вже вирішувала . А значить , зможе з найменшими витратами вирішити ці питання у Вас і навіть виправити чужі помилки!

Бажаємо Вам незмінно приходити до успіху! А ми готові Вам у цьому допомогти !

Оцените статью
Добавить комментарий